Obrázok

Pohľady z hradu

Reklamy

3 thoughts on “Pohľady z hradu

 1. Fotka s Kamzíkom a Slavínom je skvelá. Ťažko povedať, či to architekti mesta takto plánovali, ale je zaujímavé, ako je v jednej línii pamätník týčiaci sa nad mŕtvymi telesnými schránkami a vysielač, (aj) vďaka ktorému naše povrchné médiá spôsobujú pomalú, ale istú smrť duší.

  Inak, aj s fotkami hradu… Veľmi pekné fotky ako obyčajne. Obzvlášť sa mi páči tá s katedrálou sv.Martina, ako vďaka opadaným listom pekne vidno sochu na nádvorí hradu a tí ľudia vo výraznom červenom oblečení, to už je len taká povestná čerešnička na torte:-)

  1. Po dlhšom čase pekne vítam na mojom blogu! Iba nedávno som objavila ďalšie blogy autora Fosil, prekvapilo ma, že je tam aj blog venovaný deťom. No a k tým mojim fotkám len toľko: Že je niekde niekto v červenom oblečení, to je naozaj iba náhoda. Ja mnohokrát do detailu ani nevidím, čo fotím, lebo beriem záber ako celok. Až doma s okuliarmi na nose vidím, čo všetko je na fotke 🙂 Vonku okuliare nenosím, do diaľky síce vidím dobre, ale tie detaily si veľmi neuvedomujem.
   Čo sa týka záberov na sochu Alžbety a katedrálu, vždy som ich fotila z toho nižšieho nádvoria, až teraz naposledy som fotila vyššie z nádvoria, na ktorom už stojí samotný hrad. Chcela som ísť do záhrady, ale tá bola pod snehom a zamknutá. Neviem prečo, lebo keď si spomeniem na jednu návštevu Viedne v decembri, bola som napr. aj v Belvederi, ktorý bol samozrejme otvorený. My musíme byť vždy v niečom iní, výnimka 😦
   Kamzík a veža sú naozaj pekne v jednej línii, to, že to tak fajn vyzerá, napomohol k tomu sneh na horách. A vôbec nepredpokladám, že to bol niekoho zámer. To by potom nemohla vyrásť za siluetou Mosta SNP v Petržalke tá otrasná budova, ktorá tam dnes stojí a kazí celkový dojem z pohľadu na most. Developerom a nimi plateným architektom je to podľa mňa úplne jedno.

   1. Je to tak a je to škoda. Pritom som presvedčený, že by sa to dalo aj pekne systematicky ukočírovať tak aby tu bola aj zeleň, aj parkoviská, ale aj obchody a kancelárie a podobne, aj by všetci (ktorí majú) mohli na stavebnom boome pekne zarobiť. Ale to by chcelo trpezlivosť, čas a chcenie a nezarobilo by sa tak rýchlo. A to sa u nás, kde nikto nevie kto tu bude po najbližších voľbách, nenosí. Škoda. Aj tak som presvedčený že Bratislava je dnes ohnoho krajšie mesto ako bola v deväťdesiatych rokoch keď som tu prišiel. Len tá predstava, že keby sa len trochu chcelo a (zrejme aj) menej kradlo, mohla by byť niekde úplne inde.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s