Obrázok

Evanjelické lýceum

IMG_8154

IMG_8154-002

Reklamy

9 thoughts on “Evanjelické lýceum

 1. Przepiękna stara architektura.
  Bardzo lubię jasne elewcje w takich budynkach…
  Na Twoich zdjęciach gra światło…
  Piękne zdjęcia.
  Pozdrawiam:)
  Lucia

  1. Zaujal ma kontrast tých dvoch budov, ináč sa nie je veľmi čím chváliť, že niektoré budovy v meste sú takto schátrané.

 2. Zajímavé – kontrast dvou budov a originální nároží. Dnes funguje? Že letopočty končí se koncem 19. stol. Nebo už nejsou významní absolventi? Nebo ještě jedna možnost – další stolení je na jiném rohu?

  1. Tabuľa na budove je iba jedna, je z roku 1932 a prečo končí zoznam najvýznamnejších mien už v roku 1850, to neviem. Možno to malo súvislosť s maďarizáciou na Slovensku, ale naozaj som nenašla nič, čo by som ti sem vedela napísať. Možno sa tu časom zastaví niekto, kto bude vedieť k tomu napísať viac. Momentálne škola funguje po jej opätovnom otvorení v roku 1991. Ako evanjelické lýceum fungovala škola po rok 1923, kedy namiesto neho vzniklo Štátne nemecké gymnázium, ktoré bolo v roku 1944 úplne zrušené.

 3. Vidím, že lyceum stojí hned vedle oprýskaných budov, které jsi dávala dva-tři články zpátky. Ten rozdíl mezi nimi, je do očí bijící.
  Roh budovy se jmény, dělá z lycea zajímavý dům.

  1. Podľa tvojich fotografií viem, že v tvojom meste je tiež veľa domov pekne opravených, rovnako je to aj u nás. No mnoho historických budov na rekonštrukciu ešte len čaká.

    1. Už som písala aj v predošlej odpovedi, že aj tento konkrétny dom je zaradený do kultúrnych pamiatok mesta, ktoré majú prísnejšie predpisy pri ich rekonštrukcii. Možno je to reštituovaný dom, majiteľ môže žiť aj v zahraničí. To sú len moje dohady.

Komentáre sú uzavreté.