8 thoughts on “Dom so zelenou fasádou

 1. Nádhera. Ulice bude podle dlažby starší, domy taky a ten břečťan a lucerna, tomu dodává romantiku.
  Při bedlivém prozkoumání vidím, že jsi se musela vyhnout přímému záběru na posprejované fasády. Povedlo se a snímek je jak z pohádky. 😉

  1. Je to veľmi stará ulica, z tých úplne najstarších v meste. A preto je škoda, že domy na nej nechali tak schátrať. Možno som mala predsa len zobrať do záberu aj druhú stranu ulice. Asi sa tam niekedy vrátim a odfotím ju tak, ako naozaj vyzerá. Lenže od včera ma bolí pravá ruka, nebudem môcť zase fotiť, aj narábanie s myšou a písanie mi robí problémy.

    1. Asi aj, lebo tú diagnózu mi už raz stanovili (po chemo). Teraz som si ruku preťažila fotením a s prácou so zlou myšou 😦 Musím ju už vyhodiť. Hľadala som fotky na starom notebooku, neviem to robiť bez myši a nechcelo sa mi stále prehadzovať túto novú. Tak mám teraz bolesti. Natieram si to s dolgit gelom.

  2. Jarka, to krásne zelené na dome nie je brečtan, ale pavinič, ktorý na jeseň mení farbu na červenú a potom opadne. Viem lebo obe rastliny máme.

   1. Ani ja som si nevedela spomenúť, ako sa tá rastlina volá. Veľmi sa mi páči, no ešte viac vtedy, keď je červená. Ale táto vyzerá tak, že nemá tie drápiky, ktorými sa prichytáva o steny, lebo len tak voľne visí. Asi si z nej pôjdem kúsok uchmatnúť 🙂 Preto som dala do názvu, že zelená fasáda, hoci o fasádu ani veľmi nejde, keďže som nevedela názov tej zelenej potvory.

    1. tie veľké zelené listy sú uchytené a tieto výhonky nie. Mne sa to páči, keď to takto rastie. Keď si chceš vypestovať túto rastlinku doma, tak tam choď v zime alebo skoro na jar a zober si bobule a daj do zeme. Ja musím každú jar vytrhávať vyklíčené sadeničky.

Komentáre sú uzavreté.