Hrad z bicykla

Reklamy

6 thoughts on “Hrad z bicykla

  1. Zajímalo by mne, jestli ty stříšky věží jsou původní. Myslím, že za mého dětství byl hrad na známkách a v různých knihách vždy bez stříšek.

    1. Bratislavský hrad v r. 1811 vyhorel a bol vyše 140 rokov v ruinách. Až v roku 1953 sa pristúpilo k jeho záchrane a postupnej obnove. Rekonštrukcia hradu sa uskutočnila 1956-68 podľa projektov A. Piffla a D. Martinčeka. Po obnove nadobudol hrad pôvodný vzhľad, aký mal po tzv. tereziánskej prestavbe koncom 18. storočia. Takže ty si ho asi pamätáš zo záberov pred jeho rekonštrukciou.

  2. Mimochodem, dnes ráno mi při snídani zněl z protějšího okna přes ulici Strauss “An der schönen blauen Donau”. Že je to krásná velká řeka to vím, ale to že je modrá, platí to alespoň někdy? Já vím, že je asi myšlen odraz nebe ve vodě.
    Říká se také “stříbropěnná Vltava”, ale dost často je kalná až do hněda. Přesto teď už je to v posledních létech výrazně lepší. Pěna se kdysi opravdu objevovala hlavně kolem Č.Krumlova a byla produkována papírnami ve Větřní s patřičným zápachem :-).

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s