6 thoughts on “Pohľad na River park

    1. Ani mne 😦 Neviem si spomenúť, s kým som to dnes doobeda telefonovala a povedala som, že to vyzerá hrozne a že som si to ešte viac uvedomila vtedy, keď som sem zavesila tie fotky. Preto som radšej za zachovanie starého PKO, ale tam už aj tak nič nepomôže. A keď si všimneš tie vrchné poschodia budovy, ktorá siaha až k vode, sú prázdne….aha, už viem, s kým som sa dnes o tom rozprávala. Nebolo to doobeda, ale poobede, v autobuse cestou do mesta 🙂 Boli sme práve svedkami toho, ako ohradzovail velikánsky doteraz voľný priestor u nás v Petržalke…

  1. Je to smutný pohľad, najmä od Mikulášskeho cintorínu, ktorému hotel Kempinski úplne zdevastoval scenériu.

    1. Myslím si, že je jedno, akú stranu si človek vyberie, ani z jednej to nevyzerá dobre. Ale ja vôbec neviem o nejakom Mikulášskom cintoríne 😦 Síce viem, že kdesi oproti PKO by mal byť nejaký cintorín, no neviem jeho meno. Dnes poobede som bola prvý raz na cintoríne Kozia brána.

  2. To je chyba, Mikulášsky cintorín je najatmosférickejší cintorín Bratislavy, pretože ako jediný neprešiel parkovou úpravou v 20. storočí, je tam ticho a kľud, len keď sa človek pozrie von, tak namiesto Dunaja vidí väznicu Kepmpinski :(, je to kultúrne barbarstvo. Cintorín pri Kozej bráne je tiež veľmi pekný. Ja som bol dnes po 3 rokoch pozrieť nádvorie Starej radnice, zachované je všetko, socha Rómera, aj erby Kollonicha, aj staré svorníky so záhadnou figurálnou výzdobou v pôvodnom gotickom podjazde :).

    1. Nádvorie už konečne sprístupnili? Tak to sa tam pozriem v najbližších dňoch aj ja. Ďakujem za info. A musím už konečne nájsť aj ten cintorín. Nedávno mi síce moja kmotra vysvetľovala, kde majú hrob jej rodičia, no asi ju poprosím, aby tam išla so mnou.

Komentáre sú uzavreté.